fbpx

  Co se u nás dělo? Hodně věcí!

  Bez plesů, kurzů, klubových setkání, divadelních představení, koncertů i společenských a sousedských akcí bychom nemohli existovat. Jsme Kulturní dům a ctíme tradice téhle instituce. Za poslední roky se nám podařilo uspořádat nespočet akcí, které přitáhly pozornost a hlavně návštěvníky. Podívejte se, co jsme v letech 2016 a 2017 udělali a v čem chceme pokračovat.

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Koncerty
  Snažíme se alespoň jednou do měsíce přenechat velký sál KD Kyje nějaké kapele nebo nějakému hudebníkovi. Už tu hráli Michal Prokop, Petra Janů nebo Jiří Schmitzer. Zveme také folkové a country skupiny, o které je v Kyjích zájem.
   
  Společenské akce
  Slavíme svatého Martina, pořádáme adventní akce s vůní Vánoc, jednou do roka se sejdeme na Staročeském jarmarku… K tomu jsme na konci roku 2017 rozjeli Biograf Kyje zaměřený na dokumentární tvorbu, jenž navazuje na kino, které v obci dříve bývalo. V letech 2016 a 2017 jsme uspořádali i hezkou řádku debat.
   
  Tanec
  Tancujeme i mimo dny, kdy pořádáme plesy. Pravidelnou položkou v našem programu jsou taneční odpoledne. Odtancovávají se jednou za dva týdny a doprovází je živá hudba.
   
  Pohádky
  Děti jsou budoucnost národa… a taky pořádní rošťáci, když se nudí. Skoro každou neděli odpoledne tak přenecháváme velký sál KD Kyje pohádkovým představením. Snažíme se vyvážit klasiku a moderní příběhy, nebo pohádky s poučením.
   
  Kurzy
  Ke kultuře a společenským akcím přidáváme i lekce angličtiny nebo šití.
   
  Aktivní důchod
  Pamatujeme ale také na lidi v důchodovém věku. Každou středu otevíráme Klub seniorů s besedami, výlety a cvičením. V prosinci 2017 jsme do klubu přivezli i Evu a Vaška (na odpověď Justina Biebera pro Volnočasový klub pro teenagery ještě pořád čekáme).
   
  Sport
  Více sportovních akcí sice najdete v programu sesterské Plechárny, nicméně u nás se pořádají in-line kurzy, měli jsme úspěch s baby judem nebo irskými tanci (při něm se člověk taky zapotí). Dříve jsme pořádali i kurzy jógy a pilates.
   
  Zdraví
  Všichni víme, že správná výživa a pohyb jsou víc než důležité. Uspořádali jsme proto sérii besed na téma stravování a tělesné aktivity s výživovou poradkyní.

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřena každou středu od 15 do 18 hodin a vždy hodinu před akcí. Vstupenky lze zakoupit také v kavárně na Plechárně Černý Most (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online