Koncert - Spirituál kvintet

  Koncert - Spirituál kvintet
  Datum konání:
  st, 19. prosinec 2018, 19:00
  Kategorie:
  koncert
  Vstupné:
  300 Kč

  5+1 zdarma

  Spirituál kvintet je nejstarší, a dnes již zcela neoddiskutovatelně legendární česká folková skupina. O čemž svědčí mimo jiné i to, že pětapadesátiny své činnosti oslavil tento soubor v říjnu roku 2015 hned pěti vyprodanými koncerty v Lucerně, loňské osmdesáté narozeniny svého kapelníka Jiřího Tichoty pak koncertem pro vyprodanou Tipsport Arenu v pražkých Holešovicích.


  Spirituál kvintetem prošla řada osobností, které se významně uplatnili i na sólové dráze. Za všechny můžeme jmenovat Jana a Františka Nedvědovi, Karla Zicha nebo Evu Lifkovou. Skupina se mimo domácí scénu představila i na pódiích v Austrálii, Spojených státech amerických, na Kubě, v Chile, dokonce i v Etiopii.

  Rozepisovat se o dlouhé historii Spirituál kvintetu by bylo nošením dříví do lesa. Od roku 1960, kdy vznikl, se stal nedílnou součástí české kulturní scény, stálicí, jakou jistě zaznamenal každý milovník nejen folkové hudby. A tento stav je trvalý i v jedenadvacátém století.

  Spirituál kvintet na vánočních koncertech představuje program, který posluchačům přináší písně z přebohaté pokladnice adventních a vánočních skladeb dvou kontinentů - Starého a Nového světa. Od méně známého českého vánočního repertoáru, přes písně anglické, španělské, italské, až po ty, které k nám doputovaly zpoza oceánu.

  Jiří Tichota, Dušan Vančura, Zdena Tichotová, Jiří Cerha, Veronika Součková, Jiří Holoubek a Pavel Peroutka. To je Spirituál kvintet roku 2018, roku své osmapadesáté sezony.

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřená každou středu od 15 do 18 hod. Vstupenky můžete zakoupit také v kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.) nebo online.