biograf kyje

  Obnovujeme tradici místního biografu. V Kyjích se promítalo od meziválečných let až do roku 1990. Do původní budovy se už na filmy chodit nedá, takže budeme promítat v KD Kyje. Plánujeme projekce nejen digitální, ale také z 16mm filmu. Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zapojili se i do filmového klubu. Více informací se dozvíte na místě.
  sama---web.jpg

  Sama

  Film o staré ženě, která zůstala na všechno sama, se odehrává pouze v jejím bytě. 92 letá herečka Luba Skořepová je jeho jedinou aktérkou. Objektiv kamery se stává jediným svědkem leckdy zoufalé snahy přesvědčit svět, že za to ještě stojí. Během nelehkého procesu zkoušení ze svého bytu neustále volá o pomoc. Zamýšlí se nad touhou po uznání, smyslem života i blížící se smrtí. 

  Termín promítání: 14. 3. 2018

  deti-uplnku.jpg

  Děti úplňku

  Probouzí se v nich síly, které neumíme ovládat. Nikdo neví, co vlastně prožívají, ani proč na ně má takový vliv Měsíc. Žijí mezi námi a prožívají každodenní peklo na Zemi – rodiny a děti s diagnózou nejtěžšího autismu.

  Termín promítání: 21. 2. 2018

  nejsledovanejsi-web.jpg

  Nejsledovanější

  Do světa youtuberů jste zatím mohli vstoupit skrze jejich videa. Teď se můžete podívat i do zákulisí jejich tvorby, jejich životů a mrknout se za fasádu slávy, kterou jim YouTube nabídl. Youtubeři mají obrovskou sledovanost a teenageři po nich šílí. Jsou z nich celebrity, o jejichž přízeň se předhánějí světové firmy. Dokumentární vlog Nejsledovanější sleduje osudy šestky českých youtuberů, Shopaholic Nicol, Pedra, Gabrielle Hecl, Kovyho a sester z A Cup of Style. Jestli máte už po střední, patrně jste o nich nikdy neslyšeli, ale mají rozhodně větší vliv než většina českých hvězd. Stavte se v Biografu Kyje a objevte svět teenagerů, jejich idolů a také velkého byznysu kolem YouTube.

  Termín promítání: 17. 1. 2018

  08-rodinka.jpg

  Svět podle Daliborka

  Portrét něžného neonacisty

  Daliborkovi bude čtyřicet, žije se svou mámou, je neonacista a nesnáší všechny menšiny. Režisér Vít Klusák sledoval jeho osudy v moravském Prostějově dva roky. Vytvořil portrét osamělého člověka, který zasvětil svůj život nenávisti, lži, Playstationu a Facebooku, a jehož názory jsou v českém veřejném prostoru a zejména na internetu slyšet čím dál tím častěji. Sžíravě absurdní a přitom ledově mrazivá tragikomedie přibližuje radikální světonázor „obyčejných slušných lidí“. A když už se zdá, že ve své palčivosti nemůže jít dále, vyvrcholí zcela nekompromisním způsobem.

  Termín promítání: 6. 12. 2017

  nerodic-web.jpg

  Nerodič

  Šest příběhů, šest podob rodiny

  Jaké jsou dnešní rodiny? Už to nejsou máma, táta a děti. Rodina jednadvacátého století může mít mnoho podob. Dokumentaristka Jana Počtová známá díky svému snímku Generace singles z roku 2011 se vrací do kin s pokračováním příběhu o našich vztazích. Zajímalo ji to, co se stane, když se rozhodneme, že už nebudeme randit, ale založíme rodinu. Film ukazuje šest odlišných rodin, odlišných příběhů, odlišných cest. Snímek není o známých osobnostech nebo velké kauze, je o nás a o tom, jací jsme a jaké rodiny si založíme. Uvidíte, že tradiční model není jedinou cestou.

  Termín promítání: 15. 11. 2017

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Vstupenky můžete zakoupit i na pokladně v KD Kyje. Je otevřena každou pracovní středu od 15 do 18 hod. a vždy hodinu před akcí KD.