biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zašli k nám do KD na film. Vstupné do biografu je 50 Kč a můžete využívat akci 5 + 1. Promítat začínáme vždy v 19 hod. 

  vb_kluci_za_oknem_05.jpg

  Všechno bude

  I v česku se dá natočit pořádná road movie. Režisér Olmu Omerzu získal za snímek Všechno bude cenu pro nejlepší režii na festivalu v Karlových Varech a my teď film promítneme v Biografu Kyje.

  Čtrnáctiletý Mára ukradne auto a s kamarádem Hedušem vyrazí za svobodou. Přidá se k nim mladá stopařka a skupina podnikne dobrodružnou cestu, která skončí až když Máru chytne policie. Režisér Olmo Omerzu natočil před třemi lety Rodinný film, který získal cenu na filmovém festivalu v Tokiu a odnesl si dvě ocenění z Cen české filmové kritiky. Teď filmař přichází s příběhem o svobodě, chlapeckém světě, fantazii i odvaze.

  Termín promítání: 23. 1. 2019

  sokol-benda-web1.jpg

  Dobrý život sokola Bendy

  Pojí ho dlouholeté přátelství s japonským univerzitním profesorem, okouzluje dámy na sokolském plese v Paříži, zaletí si zacvičit do New Yorku. Miroslav Benda je děda z moravské vesnice s neobyčejným životním příběhem. Aktivní člen Sokola se stal inspirací pro časosběrný dokument režiséra Pavla Jurdy, který ukazuje, jak důležitá je houževnatost a vytrvalost. Nabízí i jedinečný pohled do mizejícího světa sokolských ideálů a je plný životní inspirace. Jen málokdo má tolik energie jako Benda a přistupuje ke světu s takovým optimismem a nadšením. Dokument doplňují i archivní záběry a rodinná videa.

  Termín promítání: 13. 2. 2019

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Pokladna v KD Kyje je otevřená každou středu od 15 do 18 hod. Vstupenky můžete zakoupit také v kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.) nebo online.