fbpx

  biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu i filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zašli k nám do KD na film. Vstupné do biografu je 50 Kč a můžete využívat akci 5 + 1. Promítat začínáme vždy v 19 hod. 

  svatky-klidu-a-miru-web.jpg

  Svátky klidu a míru

  Když se o Vánocích sejde celá rodina, může z toho být drama, komedie nebo obojí. Přijďte na netradiční sváteční film dánské režisérky Papriky Steen. Užijete si drsný severský humor a po projekci se dozvíte, jak slaví Vánoce v Dánsku. Na besedu přijde Michaela Weberová, která překládá dánské detektivky do češtiny a provází dánské turisty po Praze. Abychom o severských Vánocích jen nemluvili, ochutnáme i nějaké ty speciality. Můžete se těšit na tradiční dánské pokrmy. Třeba rýžovou kaši s mandlemi ris a la mande, která ve filmu Svátky klidu a míru hraje důležitou roli! 

  Více informací o promítání najdete na našem Facebooku

  Termín promítání: 11. prosince od 19:00

   

  jiri-suchy-web.jpg

  Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

  Herec, spisovatel, textař, skladatel, grafik, scénograf nebo ředitel divadla. Jiří Suchý je mužem mnoha řemesel a stal se inspirací pro několik filmů, které se věnovaly jeho tvorbě. Známá dokumentaristka Olga Sommerová ale přišla s novým snímkem, který sleduje umělcův život. Sommerová chtěla vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét legendární osobnosti jinak. Film tak odhalí nejen archivní záběry, ale také momenty ze současného umělcova života, profesního i osobního. „Chci Jiřího Suchého představit nejenom jako komika, ale i jako člověka, který se musel poprat s nepřízní režimu i osudu,“ říká Olga Sommerová.

  Termín promítání: 15. ledna od 19:00

   

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřena každou středu od 15 do 18 hodin a vždy hodinu před akcí. Vstupenky lze zakoupit také v kavárně na Plechárně Černý Most (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online