biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zapojili se i do filmového klubu. Jak se stát členem klubu? Je to jednoduché, členskou kartu můžete zakoupit na pokladně v KD Kyje před promítáním a každou středu od 15 do 18 hod. Cena klubové karty na rok 2018 je 50 Kč.

  planeta-cesko-web.jpg

  Planeta Česko

  Myslíte si, že exotiku najdete jenom v Amazonii? Vůbec ne. Pořádná divočina je hned u nás za humny. Nový dokument využívá ty nejmodernější technologie a zaznamenává fascinující dobrodružství zvířat
  i rostlin kolem nás. To všechno hezky zblízka. Bažiny, pralesy, pouště a stepi najdete i v české kotlině. Dokument dokazuje, že naše příroda je pestrá jako málokterá na světě. Jen se musíme pořádně podívat. Filmový štáb cestoval po Česku celý rok a sbíral materiál pro film, který svými obrazy dokáže uchvátit. Vydejte se na výlet, který odhalí víc než to, co uvidíte z turistické stezky. Po filmu bude následovat debata s tvůrci.

  Termín promítání: 6. 6. 2018

  dostavenicko-web.jpg

  120 let české kinematografie

  Podívejte se na nejstarší české filmy. Marvelovka to nebude, ale poznáte začátek našich bohatých filmových dějin. V roce 1898 si Jan Kříženecký pořídil od slavných průkopníků filmové tvorby bratří Lumièrů kinematografický přístroj a filmový materiál. Ze stavebního technika se tak stal první český režisér. Právě letos uběhne 150 let od jeho narození a zároveň 120 let od uvedení prvního českého filmu, jehož je autorem. Biograf Kyje ve spolupráci s Národním filmovým archivem uvede komentované pásmo digitalizovaných verzí prvních českých filmů.
  Host: Jeanne Pommeau, filmová historička a kurátorka sbírek Národního filmového archivu.

  Termín promítání: 11. 6. 2018

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Pokladna v KD Kyje je přes léto zavřená. Vstupenky můžete zakoupit v kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.) nebo online.