kyjské terasy

  Kyjské terasy jsou jedním ze schválených návrhů v projektu Čtrnáctka podle vás. Více informací o projektu najdete na webu ctrnactkapodlevas.zapojtese.eu. Hlasovat můžete od 12. do 30. března zde.

  Image
  Jsme hned vedle Kyjského rybníka. K němu vede strmá a po dešti kluzká stezka, která se rozbahňuje. Navíc je to bohužel jediná přístupová cesta k vodě, takže kdo chce až k samotnému břehu rybníka, musí se po ní vydat. Projekt Kyjské terasy má nebezpečnou cestu odstranit. Neplánuje se jen oprava stezky, ale také její nahrazení dřevěnými schody zakončenými terasou. Návrh tak nabízí nejen pohodlnější cestu k vodě, ale také nové místo pro setkávání a letní lenošení na slunci.

  „Ráda bych tento prostor oživila a zpříjemnila pro obyvatele Prahy Kyje. Díky Kyjským terasám bychom vytvořili veřejný prostor pro odpočinek s výhledem na krásný Kyjský rybník,“ uvádí v popisu projektu jeho navrhovatelka Andrea Kosařová.

  Dřevěné schody s terasou by zabíraly plochu maximálně 15 metrů čtverečních a umožnily by pořádaní kulturních a společenských akcí menších rozměrů. Zároveň by pomohly vytvořit z Kyjského rybníka cíl procházek místních obyvatel. Jen na nich by záleželo, zda po schodech sejdou k vodě a pokochají se pohledem na rybník anebo si sednou na schody s přáteli. Krmení kachniček by se pro maminky také stalo jednodušším a méně zabláceným.

  Důležité je i bezpečnostní hledisko. Současná stezka není udržovaná a za deště se proměňuje v bažinu. To v kombinaci s jejím sklonem znamená minimálně nepohodlnou cestu, ale i riziko úrazu. Kyjské zahrady by se tak měly stát bezpečnější variantou cesty k vodě.

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Vstupenky můžete zakoupit i na pokladně v KD Kyje (každou pracovní středu od 15 do 18 hod. a vždy hodinu před akcí KD) a v kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.).