fbpx

  Přes 50 let v country: Poutníci

  Přes 50 let v country: Poutníci
  Datum konání:
  st, 15. listopad 2023, 19:00
  Kategorie:
  koncert
  Vstupné:
  290 Kč, ZTP + ZTP/P sleva 50%

  V roce 2020 oslavila legendární skupina Poutníci 50 let od svého vzniku. Do našeho kulturního domu přijíždí s pořadem Přes 50 let v country.
  Program „poutnického“ vystoupení je tvořen z písní z CD Stíny na střechách, ale hlavně z „poutnických“ hitů, které se jmenují Panenka, Pojďme se napít, Hotel Hillary a řadou dalších, dnes už se dá říct, zlidovělých kusů. Kapela má za sebou přes 4000 koncertů u nás i v zahraničí a prodala přes 100 000 kusů svých 16 alb nebo LP.

  Poutníci během své doby působení na hudební scéně vyhráli soutěž Porta a získala i Zlatou Portu za dlouholetou činnost ve folku. V USA byla kapela oceněna za nejlepší neamerické bluegrassové album. Poslední nosič si kapela produkovala sama a jmenuje se Stíny na střechách. Toto CD je složené z novinek, jenž napsali sami současní „poutničtí“ hudebníci. Tento rok se skupina vydává na hudební pouť jak v Česku, tak i na Slovensku či do dalších zahraničních zemí. Souborem prošla řada předních českých muzikantů včetně Roberta Křesťana, který pro Poutníky napsal mnoho písní, z nichž některé už u nás zlidověly, například Panenka nebo Pojďme se napít.


  Vystoupí:

  Petr Vošta – bendžo
  Jakub Bílý – kytara, zpěv
  Jan Máca – mandolína, zpěv
  Jiří Pola-Karas – elektrický kontrabas, zpěv a průvodní slovo

  Vstupenky k zakoupení ZDE

   

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřena každou středu od 15 do 18 hodin a vždy hodinu před akcí. Vstupenky lze zakoupit také v kavárně na Plechárně Černý Most (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online