fbpx

  biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu i filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zašli k nám do KD na film. Vstupné do biografu je 50 Kč a můžete využívat akci 5 + 1. Promítat začínáme vždy v 19 hod. 

  Jiří Trnka: Nalezený přítel

  Jiří Trnka: Nalezený přítel

  Jiří Trnka: Nalezený přítel

  Vydejte se po stopách významného českého umělce 20. století a jednoho ze zakladatelů loutkové animace Jiřího Trnky. Po jeho minulosti bude pátrat francouzský režisér Joël Farges, jenž se s Trnkovými filmy setkal jako malý kluk, když chodil do dělnického kina, které promítalo východoevropskou animaci. Společně se spisovatelskou a scenáristkou Terezou Brdečkovou bude hledat odpověď na to, kdo byl doopravdy slavný výtvarník. Film se věnuje nesnadným začátkům Jiřího Trnky stejně jako období jeho největší slávy v temných 50. letech. Poetika jeho práce ostře kontrastovala s režimem v komunistickém Československu a ideologický zápas se nevyhnul ani jeho filmům. Nový dokument tak nabízí zajímavý pohled do nitra umělce stejně jako sondu do společnosti a politiky nejtěžších let komunismu.

  Více informací o promítání najdete na našem Facebooku

  Termín promítání: 19. února od 19:00

   

  maxresdefault.jpg

  Pěkně tučná sebeláska

  Příliš dlouho si nevážily vlastních životů a čekaly, až zhubnou. Odkládaly nákup nových šatů, tančení na diskotékách nebo hledání partnera. Jednoho dne si ale řekly „dost!“. Film Pěkně tučná sebeláska sleduje příběhy mladých žen ze Skandinávie, které unavilo nenávidět sama sebe a stydět se za svůj vzhled. Hrdě říkají, že jsou tlusté. Chtějí, aby je společnost respektovala a každý den používají svá těla jako aktivistický nástroj v boji s okolím, které je znevažuje. Pěkně tučná sebeláska dokáže měnit pohled na to, co je krása a co je „normální“, navíc vás seznámí s partou vtipných a energických žen, které neztrácejí sebevědomí.

  Pozvání na debatu po projekci přijala Kateřina Olivová, česká umělkyně, která absolvovala Ateliér tělového designu na Vysokém učení technickém v Brně. Předmětem její tvorby je tedy zejména tělo, nahé, přirozené, takové, jaké je. Věnuje se performanci a v roce 2018 se dostala do finále Ceny Jindřicha Chalupeckého. 

  Více informací o promítání najdete na našem Facebooku.

  Termín promítání: 18. března od 19:00

   

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřena každou středu od 15 do 18 hodin a vždy hodinu před akcí. Vstupenky lze zakoupit také v kavárně na Plechárně Černý Most (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online