biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zapojili se i do filmového klubu. Jak se stát členem klubu? Je to jednoduché, členskou kartu můžete zakoupit na pokladně v KD Kyje před promítáním a každou středu od 15 do 18 hod. Cena klubové karty na rok 2018 je 50 Kč.

  nic-jako-driv-web.jpg

  Nic jako dřív

  Čeká je maturita, neměli to v životě jednoduché a přemýšlejí, co bude dál. Film na pomezí dokumentu a fikce ukazuje životy čtyř středoškoláků žijících v drsném pohraničí. Každý z nich se musí vyrovnat s končícím dětstvím. Dochází jim, že nic nebude jako dřív. Kamera následuje protagonisty a intenzivně vtahuje diváka do světa teenagerů z malého města. Dynamická střihová skladba podtrhuje roztěkanost a bezradnost mladých lidí, kteří museli dospět dřív, než by sami chtěli. Snímek natočili dokumentaristé Klára Tasovská a Lukáš Kokeš.

  Host besedy: spolurežisér Lukáš Kokeš

  Termín promítání: 26. 9. 2018

  web-nezlomene.jpg

  Nezlomené

  Tři hrdinky dokumentu žijí v různých zemích, přesto se jejich životy podobají. Musely čelit osudu, ale nevzdaly se. Ritu je Indka a když jí bylo 17, útočníci ji polili kyselinou. Fomuso žije v Kamerunu, kde bojuje proti tradici žehlení prsou, která mrzačí už devítileté dívky. Afghánka Oryakhil vystudovala medicínu navzdory tomu, že pochází ze země, v níž mají ženy ke vzdělání jen velmi omezený přístup. Až 85 % jich neumí číst a psát. Příběhy tří žen zachytily české dokumentaristky a novinářky z organizace Femisphera, vznikl tak silný dokument o boji s nepřízní osudu.

  Host besedy: Markéta Kutilová

  Termín promítání: 17. 10. 2018

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Pokladna v KD Kyje je otevřená každou středu od 15 do 18 hod. Vstupenky můžete zakoupit také kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.) nebo online.