biograf kyje

  V Kyjích je opět biograf. A promítají se tu filmy, které ve většině kin vůbec neuvidíte. Zveme vás tedy do KD Kyje, kde biograf sídlí.

  Kino může být nevšední zážitek a všechny tak zveme, aby se k nám přidali a zapojili se i do filmového klubu. Jak se stát členem klubu? Je to jednoduché, členskou kartu můžete zakoupit na pokladně v KD Kyje před promítáním a každou středu od 15 do 18 hod. Cena klubové karty na rok 2018 je 50 Kč.

  camino-na-koleckach-web.jpg

  Camino na kolečkách

  Do Santiaga de Compostela na vozíku? Honza Dušek trpí roztroušenou sklerózou a jeho přáním bylo projít po cestě poutníků až do slavného španělského města. Jeho kamarád, cestoval Petr Hirsch, mu je splnil a vzal s sebou i filmaře. Vznikl tak dokument o tom, že doputovat do Santiaga se dá i na vozíku a že důležité je mít víru a přátele. Dokument zaznamenává cestu dlouhou 640 kilometrů, 29 dnů nabitých zážitky, španělským vedrem i ostrým deštěm a nesnázemi, které cestovatelům pouť připravila. Debaty se zúčastní Honza Dušek, Petr Hirsch i režisérka snímku Eva Toulová. Přijďte se inspirovat, třeba se do Santiga vydáte i vy.

  Hosté: Jan Dušek (pacient s RS), Petr Hirsch (cestovatel a kamarád J. Duška) a režisérka Eva Toulová

  Termín promítání: 16. 5. 2018

  planeta-cesko-web.jpg

  Planeta Česko

  Myslíte si, že exotiku najdete jenom v Amazonii? Vůbec ne. Pořádná divočina je hned u nás za humny. Nový dokument využívá ty nejmodernější technologie a zaznamenává fascinující dobrodružství zvířat
  i rostlin kolem nás. To všechno hezky zblízka. Bažiny, pralesy, pouště a stepi najdete i v české kotlině. Dokument dokazuje, že naše příroda je pestrá jako málokterá na světě. Jen se musíme pořádně podívat. Filmový štáb cestoval po Česku celý rok a sbíral materiál pro film, který svými obrazy dokáže uchvátit. Vydejte se na výlet, který odhalí víc než to, co uvidíte z turistické stezky. Po filmu bude následovat debata s tvůrci.

  Termín promítání: 6. 6. 2018

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 266 712 465 / 281 863 361
  Online prodej zde

  Máme nový rezervační systém. Pokud vám to s ním nepůjde, volejte Simoně Vlašimské na tel. 603 400 888.
  Vstupenky můžete zakoupit i na pokladně v KD Kyje (každou pracovní středu od 15 do 18 hod. a vždy hodinu před akcí KD) a v kavárně na Plechárně (každý den od 14 do 20 hod.).