kurzy

  Naučte se s námi něco nového, zjistěte, co vás baví, a poznejte místní. Pořádáme kurzy pro děti i dospělé. Máme sportovní i kutilské nebo umělecké aktivity. Kurzy startují v září a v únoru, to ale neznamená, že by nebylo možno se zapojit i v průběhu roku. Podívejte se na to, co aktuálně KD Kyje nabízí. Vyberte si, co vás nejvíce zajímá, a kontaktujte nás nebo lektory jednotlivých kurzů.

  Děti se mohou mezi kurzy přesunout tak, aby jejich dovednosti odpovídaly skupině. Předpokládáme menší zkušenosti u mladších zájemců, ale pokud nás překvapí svým talentem, bude pro ně místo v pokročilejší skupině starších bruslařů. Děti, které na bruslích stojí poprvé, absolvují první lekce s aktivní podporou rodičů. Rodič bude instruktorem odborně veden k tomu, jak dítě doprovázet.

  Co vás čeká? Zjistíte, jak si brusle vybrat a jak o ně pečovat, naučíme vás, jak si brusle správně obout a jak si nasadit ochranné pomůcky, řekneme vám, jak se na bruslích udržet, i když se nepohybujete, společně se na bruslích rozjedeme a zvládneme zatáčku, natrénujeme brždění a naučíme se, jak zastavit, zapracujeme na technice dlouhého skluzu a zbavíme se nejistoty na bruslích, ukážeme vám, jak se zvednout ze země, aniž byste přitom znovu spadli, a pokud ještě spadnete, naučíme vás, aby to nebolelo, jízdu z kopce natrénujeme venku, pokud bude hezky, zahrajeme si různé hry a zasoutěžíme si.

  Pokročilejší se naučí: elegantně zatočíme s jednou nohou přednoženou, otočíme se za jízdy a vyšperkujeme jízdu pozadu, naučíme se techniku přešlapování při jízdě vpřed i vzad, zjistíme, co je efektní zastavení při jízdě vzad „powerlside“, zaměříme se na základy slalomu a některé freestylové techniky.

  Co k účasti na kurzu potřebujete? Dobrou zdravotní kondici (za ni zodpovídají rodiče), brusle s gumovými kolečky (plastové na parketách kloužou, proto je není možné v kurzu využít), helmu, chrániče na kolena, lokty a ruce, láhev s pitím.

  Kurzy vede Ing. Petr Kudláček, In-line instruktor (MŠMT), Spinning instruktor JGSI, H.E.A.T. instruktor (MŠMT), TRX instruktor.

  Co ještě zažijete? V polovině kurzu TEST dovedností + zábavné HRY na kolečkách, karneval a diskotéka na bruslích + předávání certifikátů na poslední lekci.

  neděle 16.30 – 17.20 hod. začátečníci
  neděle 17.20 – 18.10 hod. pokročilejší bruslaři
  neděle 18.10 – 19.00 hod. pokročilí

  DALŠÍ KURZ JE PLÁNOVÁN NA JARO 2019

  Cena: 792 Kč/8 lekcí, sourozenci 20% sleva

  Kontakt: Simona Vlašimská - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Trénujeme v sále KD Kyje. Kurzy jsou pro děti od 6 do 12 let (zařazení mladšího nebo staršího dítěte po domluvě s instruktorem). Brusle s gumovými kolečky s sebou.

  Můžeme sice na nákupy do obchodů plných oblečení, ale není nad to si něco vyrobit. Pořádáme kurzy šití pro začátečníky i pokročilé. Šít naučíme i cizince, kteří se domluví anglicky. Budeme se věnovat jak strojovému tak ručnímu šití. Začínáme stejným jednodušším výrobkem a později je možné postoupit k doplňkům, dekoracím a dokonce i samotnému oblečení. Lektorka ke každému přistupuje individuálně podle jeho zručnosti.

  Také pořádáme sobotní DĚTSKÉ KURZY pro děti ve věku 12-18 let v čase 10:00-11:30, jedenkrát za 14 dní, cena za lekci je 200 Kč.

  Celkem 11 lekcí, 1. lekce zdarma, 1 lekce trvá 90 min.
  Cena: 300 Kč/1 lekce (platba zálohy)

  Kontakt: Simona Chaloupková - +420 777 068 344 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  Naučte se šít. Lektorka má individuální přístup, takže to zvládne každý. Pořádáme i kurzy pro děti.

  Jsme tu pro všechny seniory, kteří se rádi potkávají s ostatními, tancují, dozvídají se nové věci a hlavně se rádi baví. Klub seniorů otevírá svoje dveře každou středu ve 13:00. Stačí se ozvat paní Blance Řádové. Už se na vás těšíme.

  A pokud se chcete do života seniorů v Česku zapojit ještě aktivněji, podívejte se na internetový projekt Šedesátka.cz. Najdete zde web plný informací a článků přesně na míru seniorům a jejich zájmům. Informačně–zábavní systém je rozčleněný na čtrnáct krajů a sedmdesát šest okresů a umožňuje seniorům zapojit se do tvorby obsahu. Každý návštěvník totiž může nejen číst, ale také přispívat svými články nebo posílat redakci to, co ho zaujalo.
  Aktivní stáří bez gauče a televize najdete v klubu pro seniory. Plánujeme spoustu zajímavých věcí.

  středa 13 - 16 hod.

  Cena: zdarma

  Kontakt: Blanka Řádová - 728 131 922

  Chceme, abyste se jazyk pořádně naučili, proto je v našich skupinách vždy maximálně šest studentů. Jazyky se u nás učí jak dospělí, tak studenti středních škol i žáci druhého stupně. Volíme zábavnou a komplexní formu studia, abyste u nás studovali s chutí.

  úterý 8:30 – 10:00 hod. falešní začátečníci A
  úterý 10:00–11:30 hod. začátečníci
  úterý 17:30–19:00 hod. mírně pokročilí A
  úterý 19:00–20:30 hod. mírně pokročilí B
  čtvrtek 16:00–17:30 hod. falešní začátečníci B
  čtvrtek 19:00–20:30 hod. středně pokročilí

  Cena: 3 200 Kč/pololetí

  Kontakt: Mgr. Petra Novotná - 777 180 240 nebo 608 029 869, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Maximálně 6 studentů, od začátečníků pro středně pokročilé. Kurzy navíc nabízejí osobní přístup.

  Objevte irský sólový tanec. Vaše děti získají alternativní formu pohybu a třeba si najdou v kurzu i nové kamarády. Lekce tance jsou vhodné pro všechny od 6 do 15 let. Lekce jsou rozděleny na sólové a týmové. Sólové jsou rozděleny do dvou úrovní, podle věku a získaných znalostí. V úterních lekcích se děti naučí sólové formě irského tance tzv. step dancing v soutěžní i nesoutěžní podobě. Osvojí si základní i mírně pokročilé krokové kombinace v měkkých botách i ve stepkách. Středeční lekce jsou věnovány tancování v páru a ve skupině a děti se budou učit prostorovému vnímání, ke koordinaci vrchní a spodní části těla a vlastního pohybu ve vztahu ke skupině, stejně tak k orientaci v různých útvarech. Děti budou vedeny i k vlastní kreativě v podobě různých úkolů. Ve všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, přirozený pohyb a dynamiku, vnímání hudby a rozenání základních rytmů irské hudby.

  Kurzy vedou profesionální tanečníci a absolventi tanečního programu "Master of Arts: Irish Traditional Dance Performance” na "Irish World Academy of Music and Dance" na Univerzitě v Limericku v Irsku. 

  úterý 15:45 – 16:45 hod. irské tance pro děti (6 – 12 let) - sólo 1
  úterý 16:45 – 17:45 hod. irské tance pro děti (9 – 15 let) - sólo 2
  středa 16:00 – 17:15 hod. irské tance pro děti (6 – 15 let) – team

  Cena:
  2280 Kč / 1.pololetí (docházka 1x týdně út)
  1920 Kč / 1.pololetí (docházka 1x týdně st) - lekce neprobíhají každou poslední středu v měsíci
  3500 Kč / 1.pololetí (docházka 2x týdně - út + st) 

  Kontakt: Tereza Bernardová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  On-line přihláška: www.inspiraldance.net/prihlaska, více informací: www.inspiraldance.net 

  Irský step dancing není složitý a vypadá skvěle. Kurzy jsou pro děti od 6 do 15 let. 

  Užijte si ještě jednou taneční. Připomeneme vám klasické tance a nebo vás je prostě naučíme. Taneční kurzy pro páry jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro mládež. Pokud nastoupíte až po zahájení kurzu, můžete si dovednosti doplnit na individuální taneční lekci. Budou se o vás starat zkušení taneční instruktoři a jejich asistenti. Počet parů v kurzu je omezen velikostí sálu. Lekce nabízíme jak pro začátečníky, tak pro pokročilé tanečníky. Dbáme na individuální přístup ke každému účastníkovi.

  Pro všechny taneční nadšence jsme v dubnu 2009 založili Hobby klub ASTRA PRAHA. Pořádáme víkendová soustředění, taneční večírky a další setkání, kde si zatancujete a pobavíte se u dobrého jídla a pití.

  Jaké tance se naučíte? Standardní tance: waltz, valčík, tango, foxtrot, quickstep, slowfox, blues a polka. Latinskoamerické tance: cha-cha, rumba, jive, samba a mamba. Tance pro zpestření: salsa, charleston, mazurka a další.

  pondělí, úterý a čtvrtek 18:00 - 22:00 hod.

  Cena: 1 900 Kč/pololetí

  Kontakt: Ing. Miroslav Brožovský - 722 941 890, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (majitel a umělecký vedoucí taneční školy), nebo Ing. Lucie Feldingelová 605 938 331, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (organizační záležitosti).

  Vedené zábavnou formou, ale také pevně vedeným tréninkem až třeba na soutěžní úroveň. Pohybová výchova a rozvoj muzikálnosti u dětí. Podpora správného držení těla. Přípravka pro zájmovou a soutěžní formu společenských tanců. Formace i párový tanec. Jaké tance se děti naučí?

  Standardní tance: Waltz, Valčík, Tango, Foxtrot, Blues, Polka, Mazurka.
  Latinskoamerické tance: Čača, Rumba, Jive, Samba, Mambo.
  Další tance pro zpestření: Salsa, Charleston a další...

  úterý 13.30 – 14.55 hod.
  čtvrtek 13.30 – 14.55 hod.

  Podrobné informace a přihlášky: www.astra-praha.cz

   

  Nemusíte mít doma malého bojovníka, baby judo je tu i pro ty děti, které si prostě chtějí zasportovat.

  Co děti na baby judu čeká? Naučí se základní judistické techniky formou her (judistickou průpravou nejmenších dětí jsou především základní gymnastická cvičení), náplní kroužku je též všeobecná příprava a osvojení si základních pohybových dovedností, naučí se spolupracovat s kamarády a naslouchat jednoduchým pokynům trenéra.

  Co potřebuje vaše dítě na baby judo s sebou? Pro začátečníky doporučujeme tepláky a tričko s dlouhým rukávem, pro pokročilé malé judisty je vhodné kimono, které můžete zakoupit přímo na našem e-shopu www.etatami.cz, trénuje se naboso nebo v ponožkách, ideálně protiskluzových.

  pondělí 15:00 - 18:00 hod.

  Cena: 1 900 Kč / pololetí

  Kontakt: Andrea Čalfová, 773 257 775, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Více informací: www.judoprodeti.cz/kulturni-dum-kyje

  Baby judo vaše malé bojovníky pořádně rozhýbe a naučí je trpělivosti a respektu. Pro děti od 5 let.

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřená každou středu od 15 do 18 hod. Vstupenky můžete zakoupit také v kavárně na Plechárně (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online.