fbpx

  Kurzy

  Pořádáme pravidelné i jednorázové kurzy, semináře a tematické výtvarné dílny pro děti i dospělé. Máme i klub seniorů a hrajeme společně deskové hry. Více o naší nabídce naleznete níže. Těšíme se na Vaši návštěvu.

  NABÍDKA PRAVIDELNÝCH A MIMOŘÁDNÝCH KURZŮ

  Image

  In-line ochutnávka pro začátečníky a ty, kteří si nevěří

  Co Vás čeká na in-line kurzu pro začátečníky? Zjistíte, jak dětem brusle vybrat a jak o ně pečovat. Naučíme Vás, jak si brusle správně obout a jak si nasadit ochranné pomůcky. Řekneme Vám, jak se na bruslích udržet, i když se nepohybujete. Společně se na bruslích rozjedeme a zvládneme zatáčku, natrénujeme brždění a naučíme se, jak zastavit. Zapracujeme na technice dlouhého skluzu a zbavíme se nejistoty na bruslích. Ukážeme Vám, jak se zvednout ze země, aniž byste přitom znovu spadli, a pokud ještě spadnete, naučíme Vás, aby to nebolelo. Jízdu z kopce natrénujeme venku, pokud bude hezky. Zahrajeme si i různé hry a zasoutěžíme si. V červnu nabízíme hned několik termínů, a to vždy ve středu odpoledne. Poslední středa proběhne ve stylu karnevalu na bruslích, děti si na bruslích zatančí, zahrají si hry a také dostanou něco dobrého na zub.

  Termíny:
  •  středa 03.06.   16.30 - 18.00 hod.   venku, parkoviště před KD
  •  středa 10.06.   16.30 - 18.00 hod.   velký sál
  •  středa 17.06.   16.30 - 18.00 hod.   venku, parkoviště před KD
  •  středa 24.06.   16.30 - 18.00 hod.   velký sál
  Další informace:

  Cena: 200,- Kč / 90 min. včetně přestávky

  S sebou: brusle, helma, chrániče, láhev s pitím

  Kontakt a přihlášení: Simona Vlašimská, vedoucí KD Kyje

  Kurzy vede Ing. Petr Kudláček, In-line instruktor (MŠMT), Spinning instruktor JGSI, H.E.A.T. instruktor (MŠMT), TRX instruktor, Trenér kondičního běhu (ČAS).

  Image

  Baby judo

  Nemusíte mít doma malého bojovníka, baby judo je tu i pro ty děti, které si prostě chtějí zasportovat. Co děti na baby judu čeká? Naučí se základní judistické techniky formou her (judistickou průpravou nejmenších dětí jsou především základní gymnastická cvičení), náplní kroužku je též všeobecná příprava a osvojení si základních pohybových dovedností, naučí se spolupracovat s kamarády a naslouchat jednoduchým pokynům trenéra. Co potřebuje vaše dítě na baby judo s sebou? Pro začátečníky doporučujeme tepláky a tričko s dlouhým rukávem, pro pokročilé malé judisty je vhodné kimono. Baby judo vaše malé bojovníky pořádně rozhýbe a naučí je trpělivosti a respektu. Pro děti od 5 let.

  Další informace:

  Termín: každé pondělí od 15:00 do 18:00 hod., začíná se od 11.5.2020

  Cena: 2.000,- Kč / pololetí

  S sebou: pro začátečníky jsou doporučeny tepláky a tričko s dlouhým rukávem, pro pokročilé malé judisty je vhodné kimono

  Kontakt a přihlášení: Andrea Čalfová

  Klub deskových her - Plší doupě

  Klub deskových her Plší doupě je pouze u nás na Praze 14. Přijímáme nové členy ve věkovém rozmezí 8 - 99 let! Hrajeme každé pondělí od 17:00 do 19:00 v Kulturním domě Kyje. Každý, kdo si s námi přijde zahrát, zaplatí pouze jednorázový příspěvek 20,- Kč na opotřebení her. Seznam her, které má klub k dispozici, najdete ho zde.

  Další informace:

  Cena: 20,- Kč / 2 hod.

  Termín: každé pondělí od 17:00 do 19:00 hod., přesný termín bude určen

  Kontakt a přihlášení: Hana Probstová

  Image

  Klub seniorů

  Aktivní stáří bez gauče a televize najdete u nás v klubu pro seniory. Klub seniorů otevírá svoje dveře každou středu ve 13:00 hod. Stačí se ozvat paní Blance Řádové.

  Součástí každého setkání je trénink tai-chi, cvičení na židlích a program pro trénování paměti. Pořádají besedy s odborníky (lékaři, integrovaný záchranný systém, historici, přírodovědci), jezdí společně na výlety, pořádají sportovní olympiádu, hrají si pro sebe divadlo. A spousty jiných aktiv se připravuje.

  Další informace:

  Cena: zdarma

  Termín: každá středa od 13:00 do 16:00 hod., přesný termín bude určen

  Kontakt a přihlášení: Blanka Řádová

  Image

  Angličtina pro všechny

  Chceme, abyste se jazyk pořádně naučili, proto je v našich skupinách vždy maximálně šest studentů. Jazyky se u nás učí jak dospělí, tak studenti středních škol i žáci druhého stupně. Volíme zábavnou a komplexní formu studia, abyste u nás studovali s chutí.

  Maximálně 6 studentů, od začátečníků pro středně pokročilé. Kurzy navíc nabízejí osobní přístup.

  Skupiny studentů:
  Den Čas (od-do) Úroveň Kapacita
     Úterý    08:30 - 10:00 hod.    falešní začátečníci A    6 lidí
     Úterý    10:00 - 11:30 hod.    začátečníci    6 lidí
     Úterý    17:30 - 19:00 hod.    mírně pokročilí A    6 lidí
     Úterý    19:00 - 20:30 hod.    mírně pokročilí B    6 lidí
     Čtvrtek    16:00 - 17:30 hod.    falešní začátečníci B    6 lidí
     Čtvrtek    19:00 - 20:30 hod.    středně pokročilí    6 lidí
  Další informace:

  Cena: 3.200,- Kč / pololetí

  Kontakt a přihlášení: Mgr. Petra Novotná

  Irské tance pro děti

  Objevte irský sólový tanec. Vaše děti získají alternativní formu pohybu a třeba si najdou v kurzu i nové kamarády. Lekce tance jsou vhodné pro všechny od 6 do 15 let. Lekce jsou rozděleny na sólové a týmové. Sólové jsou rozděleny do dvou úrovní, podle věku a získaných znalostí. V úterních lekcích se děti naučí sólové formě irského tance tzv. step dancing v soutěžní i nesoutěžní podobě. Osvojí si základní i mírně pokročilé krokové kombinace v měkkých botách i ve stepkách. Středeční lekce jsou věnovány tancování v páru a ve skupině a děti se budou učit prostorovému vnímání, ke koordinaci vrchní a spodní části těla a vlastního pohybu ve vztahu ke skupině, stejně tak k orientaci v různých útvarech. Děti budou vedeny i k vlastní kreativě v podobě různých úkolů. Ve všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, přirozený pohyb a dynamiku, vnímání hudby a rozenání základních rytmů irské hudby.

  Další informace:

  Irský step dancing není složitý a vypadá skvěle. Kurzy jsou pro děti od 6 do 15 let.

  Termíny:

  • úterý od 15:45 do 16:45 hod. irské tance pro děti (6 - 12 let) - sólo 1
  • úterý od 16:45 do 17:45 hod. irské tance pro děti (9 - 15 let) - sólo 2
  • středa od 16:00 do 17:15 hod. irské tance pro děti (6 - 15 let) - team

  Cena:

  • 2.280,- Kč / pololetí (docházka 1x týdně út)
  • 1.920,- Kč / pololetí (docházka 1x týdně st) - lekce neprobíhají každou poslední středu v měsíci
  • 3.500,- Kč / pololetí (docházka 2x týdně - út + st)

  Kontakt a přihlášení: Tereza Bernardová

  Kurzy vedou profesionální tanečníci a absolventi tanečního programu "Master of Arts: Irish Traditional Dance Performance” na "Irish World Academy of Music and Dance" na Univerzitě v Limericku v Irsku. .

  Taneční kurzy pro děti a dospělé

  Taneční kurz pro dospělé

  Užijte si ještě jednou taneční. Umění tančit je dnes ve společenském životě opět velmi žádané. Klademe důraz na individualitu, vždy dáváme přednost kvalitě před kvantitou. V tanečních kurzech budete mít dostatek prostoru a pozornosti od lektora. Díky tomu se naučíte tanečním dovednostem rychleji, snadněji a lépe. Nabízíme Vám mnoho tanečních úrovní - od začátečníků až po velmi pokročilé páry. Kurzy jsou vhodné jak pro dospělé, tak i pro mládež.  Při pozdějším nástupu do již probíhajícího kurzu se můžete doučit probranou látku vyrovnávací individuální lekcí.

  Jaké tance se naučíte?

  • Standardní tance: waltz, valčík, tango, foxtrot, quickstep a slowfox
  • Latinskoamerické tance: cha-cha, rumba, jive, samba, mambo a polka
  • Tance pro zpestření: blues, twostep, salsa, charleston, mazurka a jiné
  Další informace:

  Termíny: pondělí, úterý, čtvrtek a neděle ve večerních hodinách

  Cena: bude upřesněna

  Kontakt a přihlášení:

  Image

  Pro všechny taneční nadšence jsme v dubnu 2009 založili Hobby klub ASTRA PRAHA. Pořádáme víkendová soustředění, taneční večírky a další setkání, kde si zatancujete a pobavíte se u dobrého jídla a pití.

  Taneční kurz pro děti ze ZŠ Šimanovská

  Kroužky pro děti jsou vedené zábavnou formou, byť mají pevně vedený trénink až třeba na soutěžní úroveň. Přispívají totiž k fyzickému i mentálnímu rozvoji dítěte. Tanec děti naučí cítit rytmus, rozumět hudbě a zlepší jejich vyjadřovací a pohybové schopnosti. Nabízíme přípravku pro zájmovou a soutěžní formu společenských tanců, vormace i párový tanec.

  Jaké tance se děti naučí?

  • Standardní tance: waltz, valčík, tango a foxtrot
  • Latinskoamerické tance: cha-cha, rumba, jive, samba a mambo
  • Další tance pro zpestření: polka, blues, mazurka, charleston a jiné
  Další informace:

  Termíny: každé úterý a čtvrtek od 13.00 do 15:15 hod.

  Cena: bude upřesněna

  Kontakt a přihlášení:

  Image
  Image
  Image
  Image

  KD Kyje, Šimanovská 47, Praha 14
  info@kdkyje.cz

  Pokladna: 724 099 889, 226 220 533
  Online prodej zde

  Pokladna v KD Kyje je otevřena každou středu od 15 do 18 hodin a vždy hodinu před akcí. Vstupenky lze zakoupit také v kavárně na Plechárně Černý Most (pondělí až pátek od 14 do 21 hod., v sobotu a v neděli od 12 do 21 hod.) nebo online